: 229814
Ostatnie komunikaty

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Dzierżoniów...
Dzierżoniów
31.10.2014r, film

Zaproszenie na debatę społeczną na temat bezpieczeństwa
i porządku na terenie dzierżoniowskich osiedli

Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie zaprasza wszystkich chętnych na debatę społeczną „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”, która odbędzie się w dniu 04 listopada o godzinie 17:00 na Sali Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie na osiedlu Jasnym 20.

więcej »»
Dzierżoniów
30.10.2014r, zdjęcia

Ukradli skrzynki z pustymi butelkami po piwie

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy włamali się na zaplecze jednego ze sklepów na osiedlu Złotym skąd ukradli skrzynki z pustymi butelkami po piwie. Następnie część z nich sprzedali w pobliskim sklepie. Funkcjonariusze ustalili, że grupa ma swoim koncie więcej tego typu przestępstw. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Dzierżoniów
29.10.2014r, film

Wszystkich Świętych - bądźmy ostrożni

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. W poprzedzającym to święto okresie odwiedzamy groby swoich bliskich. W ciszy, spokoju i zadumie, porządkujemy miejsca ich spoczynku. Niestety te chwile może zakłócić nam ktoś, kto odwiedził cmentarz w zupełnie innym celu. Niektórzy ten okres i nasze roztargnienie mogą wykorzystać jako okazję do kradzieży.

więcej »»
Dzierżoniów
28.10.2014r

Akcja „Jestem bezpieczny – bo widoczny”

Jestem bezpieczny, – bo widoczny! To akcja Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Zespołu Szkół Nr 3, w którą włączyli się również policjanci. W ramach akcji funkcjonariusze będą informować pieszych o nowych przepisach, jak również będą rozdawać zakupione przez Starostwo odblaski. Finał akcji przewidziany jest 18 listopada galą dla młodzieży.

więcej »»
Dzierżoniów
24.10.2014r, film

Oszukują "na CBŚ", "na policjanta" i wciąż "na wnuczka".

Policja przestrzega! Na Dolnym Śląsku grasują oszuści wyłudzający od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. Wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Ostatnio znów jest ich więcej. „Nie wierzę, pieniędzy nie pożyczę…” – niech usłyszą te słowa od swoich ofiar sprawcy, próbujący wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka”.

więcej »»
Piława Dolna
23.10.2014r, zdjęcia

Pijany zabrał samochód, rozbił się nim, znieważył policjantów

2,15 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał młody mężczyzna, który zabrał z pod sklepu w Piławie Dolnej samochód ciężarowy. Pojazdem tym uszkodził ogrodzenie jednej z posesji, skrzynki na listy oraz słup telefoniczny, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Dodatkowo znieważył policjantów, którzy zatrzymali go po krótkim pościgu. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Dzierżoniów
23.10.2014r, zdjęcie

Zatrzymany za rozpylenie gazu pieprzowego w szkole

Jeden nastolatek został zatrzymany za rozpylenie w szkolnej klasie gazu pieprzowego. Do wydarzenia doszło 21 października w jednej ze szkół na terenie Dzierżoniowa. Konieczna była ewakuacja 24 uczniów tej klasy. Nieletni za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

więcej »»
Dzierżoniów
22.10.2014

Groził skradzionymi siekierami pracownikowi sklepu – mężczyzna zatrzymany przez policjantów odpowie teraz za kradzież rozbójniczą

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez dzierżoniowskich policjantów, a podejrzanemu o kradzież rozbójniczą w jednym z hipermarketów budowalnych. Sprawca najpierw ukradł dwie siekiery, a następnie wymachując nimi, groził interweniującemu pracownikowi. Mężczyzna, który uciekł z miejsca zdarzenia, po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy, usłyszał już w tej sprawie zarzuty.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu