: 245161
Ostatnie komunikaty

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Dzierżoniów...
Dzierżoniów
<27.06.2014r>

Wakacje 2015! Nie zapominajmy o zasadach bezpieczeństwa!
Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla funkcjonariuszy, to jednak czas wzmożonej pracy. Policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących m.in. samochodami oraz autokarami, a policyjni wodniacy patrolują jeziora i rzeki, zwracając uwagę na wszystkich, którzy w upalne dni korzystają z kąpieli. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie!

więcej »»
Pieszyce
22.06.2015r

Mając blisko 2,3 promila kierowca bez uprawnień uderzył samochodem w ogrodzenie

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali kierującego, który mając blisko 2,3 promila uderzył samochodem w ogrodzenie. Nietrzeźwy w trakcie wykonywanych czynności był agresywny i nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Agresywny kierujący trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, nawiązka w wysokości 5000 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do nawet 15 lat. Dodatkowo mężczyzna odpowie za znieważenie policjantów, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Dzierżoniów
19.06.2015r, zdjęcia

11 włamań i kradzieży na koncie zatrzymanego przez policjantów mężczyzny

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży. Sprawca włamywał się do piwnic oraz pomieszczeń gospodarczych, z których zabierał cenne przedmioty. Jego łupem padły m.in. rowery, piła elektryczna, bojler gazowy i inne drobne narzędzia. Do tej pory funkcjonariusze udowodnili przestępcy 11 tego typu czynów. Część z utraconych rzeczy policjanci już odzyskali. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za włamania i kradzieże może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Bielawa
17.06.2015r

Nietrzeźwy miał wieźć autobusem przedszkolaki na wycieczkę - wpadł podczas policyjnej kontroli

Policjanci z Komisariatu w Bielawie podczas kontroli autokaru przed wyjazdem dzieci z bielawskiego przedszkola na wycieczkę do wrocławskiego ZOO ujawnili, że kierowca, który miał je przewieźć jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i zabrali prawo jazdy. Decyzję o tym, jakie konsekwencje poniesie kierujący autobusem, podejmie teraz sąd.

więcej »»
Bielawa
15.06.2015r

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o rozbój

Na 3 miesiące trafił do aresztu mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z bielawskiego komisariatu, a podejrzany o rozbój. Łupem napastnika padł plecak, kurtka i telefon komórkowy. Podejrzany, który wcześniej pobił pokrzywdzonego, wpadł w ręce funkcjonariuszy, chwilę po zgłoszonym napadzie. Mężczyzna już usłyszał zarzuty w tej sprawie, a sąd podjął decyzję o tymczasowym areszcie. Zatrzymanemu grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Dzierżoniów
14.06.2015r, zdjęcie

Policja poszukuje zaginionego 24-latka

Policja poszukuje 24-letniego Aleksandra Bryckiego z Dzierżoniowa. Mężczyzna w sobotę 13 czerwca, około godz. 15:00 wyszedł z miejsca zamieszkania przy ul. Radiowców i do chwili obecnej nie powrócił do domu, ani nie kontaktował się z rodziną.

więcej »»
Niemcza
12.06.2015r, zdjęcia

Policjanci zatrzymali kłusownika

Dzierżoniowscy policjanci wspólnie z myśliwymi z Koła Łowieckiego w Niemczy przerwali proceder kłusownictwa. W sidła zastawione przez 64-letniego mieszkańca gminy Łagiewniki wpadły sarna. Mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzuty, grozi mu kara do 5 lat więzienia.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu