: 229427
Ostatnie komunikaty

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Dzierżoniów...
Dzierżoniów
24.10.2014r

Oszukują "na CBŚ", "na policjanta" i wciąż "na wnuczka".

Policja przestrzega! Na Dolnym Śląsku grasują oszuści wyłudzający od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. Wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Ostatnio znów jest ich więcej. „Nie wierzę, pieniędzy nie pożyczę…” – niech usłyszą te słowa od swoich ofiar sprawcy, próbujący wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka”.

więcej »»
Piława Dolna
23.10.2014r, zdjęcia

Pijany zabrał samochód, rozbił się nim, znieważył policjantów

2,15 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał młody mężczyzna, który zabrał z pod sklepu w Piławie Dolnej samochód ciężarowy. Pojazdem tym uszkodził ogrodzenie jednej z posesji, skrzynki na listy oraz słup telefoniczny, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Dodatkowo znieważył policjantów, którzy zatrzymali go po krótkim pościgu. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Dzierżoniów
23.10.2014r, zdjęcie

Zatrzymany za rozpylenie gazu pieprzowego w szkole

Jeden nastolatek został zatrzymany za rozpylenie w szkolnej klasie gazu pieprzowego. Do wydarzenia doszło 21 października w jednej ze szkół na terenie Dzierżoniowa. Konieczna była ewakuacja 24 uczniów tej klasy. Nieletni za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

więcej »»
Dzierżoniów
22.10.2014

Groził skradzionymi siekierami pracownikowi sklepu – mężczyzna zatrzymany przez policjantów odpowie teraz za kradzież rozbójniczą

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez dzierżoniowskich policjantów, a podejrzanemu o kradzież rozbójniczą w jednym z hipermarketów budowalnych. Sprawca najpierw ukradł dwie siekiery, a następnie wymachując nimi, groził interweniującemu pracownikowi. Mężczyzna, który uciekł z miejsca zdarzenia, po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy, usłyszał już w tej sprawie zarzuty.

więcej »»
Bielawa
15.10.2014r, zdjęcia

Nieletni zatrzymany za włamanie do domku jednorodzinnego


Bielawscy policjanci zatrzymali 16-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do domku jednorodzinnego. Jego łupem padł m.in. laptop, konsole do gier, telefon komórkowy, markowy zegarek i inne rzeczy na łączną sumę strat w wysokości 7650 zł. Nieletni za swój czyn odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym.

więcej »»
Dzierżoniów
13.10.2014r

Międzynarodowy Dzień Mediacji i Tydzień Mediacji

„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji w dniu 16 października oraz Tydzień Mediacji, który rozpocznie się 13 października, a zakończy 18.więcej »»
Dzierżoniów
<10.10.2014r, zdjęcia, film

Zatrzymani za przetwarzanie i handel narkotykami

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy wpadli na trop sprawców przestępczości narkotykowej. Łącznie zatrzymano 3 osób pod zarzutem posiadania, handlu środkami odurzającymi oraz pomocnictwa do przetwarzania narkotyków. Śledczy zabezpieczyli ponad 800 gram marihuany, 23 gramy amfetaminy, kilkanaście krzaków konopi, wagę elektroniczną, laptop, telefony komórkowe oraz ponad 50 000 zł. Główny organizator został tymczasowo aresztowany, pozostałe dwie osoby objęto dozorem policyjnym.

więcej »»
Bielawa
10.10.2014r

Nietrzeźwy spowodował kolizję i uciekł z miejsca

Blisko 2,3 promila alkoholu miał 36-letni kierowca samochodu ford, który jadąc ul. Piastowską w Bielawie uderzył w tył samochodu marki Mercedes po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Do kolizji tej doszło 09 października tuż przed godzina 15:00. Za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara pozbawiania wolności nawet do lat 2.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu