: 255585
Ostatnie komunikaty

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Dzierżoniów...
Dzierżoniów
30.10.2015r, zdjęcia

Uprawiał krzaki konopi i wytwarzał z nich marihuanę

Policjanci z Dzierżoniowa zatrzymali 36-letniego mężczyznę w związku z informacją, że może on być zaangażowany w przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze zastali mężczyznę w polach za kapliczką, gdzie w zagajniku uprawiał 2 krzewy konopi. W toku przeszukania altanki funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 165 grama marihuany, uzyskanej ze ściętych i wysuszonych konopi.

więcej »»
Dzierżoniów
28.11.2014r, zdjęcia

Wyróżnienia dla policjantów za ratowanie ludzi z pożaru

Komendant powiatowy policji w Dzierżoniowie wyróżnił dyplomami oraz nagrodami pieniężnymi dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu w Bielawie – sierż. szt. Jarosława Dzimirę oraz sierż. szt. Roberta Rosiaka za postawę i sprawnie przeprowadzone działania podczas pożaru.

więcej »»
Dzierżoniów
28.10.2014r, film

Policyjna akcja „Znicz 2015”

W dniach od 30 października do 2 listopada 2015 roku dzierżoniowscy policjanci przeprowadzą akcję „Znicz 2015”, ukierunkowaną na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym groby swoich bliskich w związku z dniem Wszystkich Świętych.

więcej »»
Dzierżoniów
27.10.2015r

Kradzież rozbójnicza – atak na ochroniarza i ucieczka z łupem


Zarzut kradzieży rozbójniczej postawili policjanci z dzierżoniowskiej komendy dwóm osobom, podejrzanym o kradzież w sklepie butelki wódki. Mężczyzn próbował zatrzymać ochroniarz sklepu, jednak jeden ze sprawców uderzył go, natomiast drugi przeszedł przez linię kas, po czym razem uciekli ze skradzionym towarem. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Bielawa
17.10.2015r, zdjęcia

Policjanci uratowali dwóch mężczyzn z pożaru

Bielawscy funkcjonariusze po dotarciu do miejsca zdarzenia gdzie paliło się mieszkanie na III piętrze uzyskali od jednego ze świadków informację, że wewnątrz lokalu gdzie jest ogień znajduje się dwóch mężczyzn. Policjanci bez chwili wahania wbiegli na klatkę schodową i mimo „gryzącego” dymu oraz dużej temperatury wyprowadzili jednego z poszkodowanych. Okazało się, że drugi znajduje się w środku mieszkania i woła o pomoc, a drzwi są zamknięte. Z uwagi na silne zadymienie policjanci kilkakrotnie musieli wyjść na korytarz, aby zaczerpnąć powietrza, po czym ponownie wchodzili do mieszkania. Na szczęście funkcjonariusze dotarli do drugiego poszkodowanego - obaj trafili do szpitala.

więcej »»
Dzierżoniów
16.10.2015r, zdjęcia

Policjanci zatrzymali przestępczy duet - on oszukiwał i wyłudzał towary, ona sprzedawała je w lombardzie

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy zatrzymali młodą parę przestępców. Mężczyzna oszukiwał sprzedających na portalach aukcyjnych i wyłudzał od nich towary, a jego dziewczyna zastawiała je w lombardzie. Funkcjonariusze po przeszukaniu miejsca zamieszkania przestępczego duetu oprócz skradzionych przedmiotów znaleźli jeszcze ponad 600 porcji marihuany. Zatrzymani za czyny, o które są podejrzani odpowiedzą przed sądem. Za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, za oszustwo do lat 8 lat, a za posiadanie środków odurzających znacznej ilości do 10 lat.

więcej »»
Bielawa
15.10.2015r, zdjęcia

Nie daj się oszukać- debata jak zadbać o bezpieczeństwo osób starszych

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i gminy Bielawa w Sali Zespołu Ośrodków Wsparcia, policjanci zorganizowali i przeprowadzili kolejną debatę społeczną. Spotkanie pod hasłem „Nie daj się oszukać- jak zadbać o bezpieczeństwo osób starszych” skierowane było przede wszystkim do osób starszych. W trakcie debaty rozmawiano na temat różnych form oszustw, do których uciekają się przestępcy. Omówiono także sposoby jak się przed nimi uchronić..

więcej »»
Dzierżoniów
12.10.2015r, film

Nietrzeźwy kierowca uderzył samochodem w budynek

Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed policjantami z Dzierżoniowa, stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożny budynek. 44-letni kierowca BMW miał 1,9 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu