: 243189
Ostatnie komunikaty

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Dzierżoniów...
Dzierżoniów
27.05.2015r, zdjęcia

Debata społeczna "Seniorze-ufaj ostrożnie"

"Seniorze-ufaj ostrożnie"-to hasło przewodnie wczorajszej debaty społecznej, zainicjowanej przez policjantów, jaka odbyła się w Sali Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie. Jej celem było omówienie z seniorami czyhających na nich zagrożeń, a także zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa osób starszych oraz wymiana informacji w tym zakresie, mająca służyć wypracowaniu dobrej współpracy w przypadku wystąpienia zagrożenia.

więcej »»
Bielawa
22.05.2015re, zdjęcia

Zatrzymani seryjni włamywacze do domów jednorodzinnych – policjanci już odzyskali część skradzionego mienia

Seryjni włamywacze wpadli w ręce policjantów z bielawskiego komisariatu. Funkcjonariusze już udowodnili im, co najmniej 6 przestępstw. To włamania do domów i jedno włamanie do budynku usługowego. Sprawcy kradli głównie pieniądze, wyroby ze złota i srebra oraz firmowe aparaty fotograficzne i komórkowe. Straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Teraz dwóm zatrzymanym mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci już odzyskali część skradzionego mienia.

więcej »»
Bielawa
21.05.201r

Nietrzeźwi holowali rozbity samochód

Policjanci z bielawskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy holowali rozbity pojazd będąc w stanie nietrzeźwym. Jak się okazało 68-letni kierowca ciągnika rolniczego miał prawie 1,2 promila alkoholu, a 44-letni kierowca rozbitej laguny ponad 2,5 promila. Młodszy z zatrzymanych odpowie również za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz kierowanie bez uprawnień.

więcej »»
Dzierżoniów
19.05.2015r

57 ukaranych za przekleństwa na meczu

Dzierżoniowscy policjanci nałożyli 22 mandaty karne oraz sporządzili 35 wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie za przeklinanie podczas spotkania piłkarskiego pomiędzy zespołami Lechii Dzierżoniów i Polonia Świdnica.

więcej »»
Dzierżoniów
<19.05.2015r,>

Nie pędź, bo stracisz prawo jazdy

O 55 km/h przekroczył prędkość 64-letni kierowca, który wpadł na radar podczas wczorajszej akcji dzierżoniowskich policjantów z wydziału ruchu drogowego. W trakcie działań funkcjonariusze zwracali przede wszystkim uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, zapinanie pasów, bezpieczne przewożenie dzieci i stan techniczny pojazdów.

więcej »»
Niemcza
18.05.2015r, zdjęcie

Policjanci poszukają zaginionego 35-latka

Policjanci z Komendy Powiatowej w Dzierżoniowie poszukują zaginionego Grzegorza Grubiznę z Niemczy. 35-latek ostatni raz widziany był 16 maja około godziny 17:00 w Niemczy w Rynku. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Dzierżoniowie pod nr tel. (74) 832-22-00 (09) bądź z najbliższą jednostką Policji, pod nr tel. 997 lub 112.

więcej »»
Kraj
18.05.2015r

Nowe przepisy dotyczące kierowców

Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.

więcej »»
Pieszyce
13.05.2015r

Policjanci zatrzymali czterech pijanych mężczyzn za wywrócenie i uszkodzenie samochodu

Czterech pijanych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu po tym jak w Rościszowie przewrócili na dach zaparkowany na poboczu samochód Fiat CC. Dodatkowo jeden z zatrzymanych odpowie za znieważenie policjantów.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu